עברית | English  

    גוגל פלוס אגדת עין כרם   פייסבוק אגדת עין כרם   אגדת עין הכרם הערוץ הרישמי ביוטיוב צור קשר עם אגדת עין כרם 

היסטוריה ומקומות מומלצים

"ירושלים של זהב, של נחושת ושל אור" היא אחת הערים העתיקות ביותר בהיסטוריה. כל ניסיון לתאר את היסטורית העיר העשירה ילקה בחסר שכן 7000 שנים קשה לתמצת במספר משפטים.
אחת הדרכים המומלצות ביותר להכיר את העיר היא דרך הרגליים , בסיור רגלי בסמטאות העיר.

מחלקת הטיולים של אגדת עין כרם מזמינה אתכם לחוות מקרוב את קסמה של ירושלים בדרך קצת שונה המשלבת מראות, ריחות וטעמים מהעיר הקדושה.

מחקרים מלמדים שירושלים הוקמה בשנת 5000 לפני הספירה, כעיר כנענית ובהמשך הפכה לבירת ממלכת יהודה.
מיקומה האסטרטגי של ירושלים הפך אותה ליעד מועדף לשליטה בקרב הרומאים, הביזנטיים, המוסלמים, הצלבנים, הממלוכים, העות'מניים והבריטים אשר כבשו אותה לאורך השנים. חשיבותה של ירושלים לעם היהודי נוצקה תחת בימי דויד המלך שקיבע את מעמדה כמרכז ממלכת ישראל המאוחדת. קדושתה של ירושלים בימים אלו נבעה מארון הקודש ששכן בה, שלמה המלך אף הגדיל לעשות וייסד בה את בית המקדש הראשון על פסגת הר המוריה. בשנת 586 לפנה"ס נחרב בית המקדש הראשון על ידי נבוכדנצר מלך בבל. כ- 70 שנים לאחר החורבן נבנה בית המקדש השני עד לחורבנו בשנת 70 לספירה בידי הרומאים.   

התקופה הרומית מיתגה את ירושלים תחת השם איליה קפיטולינה. לאחר כיבושה בידי הרומאים נשלטה העיר בידי הקיסר הרומי אדריאנוס שהקים בה את ה"קארדו מקסימה", רחוב ראשי מרוצף אבנים כמנהג הרומאים באותה התקופה. התקופה הביזאנטית הפכה את ירושלים לעיר קדושה לנצרות ולמרכז הדתי של האימפריה הביזנטית כולה, ניסיונותיו של הקיסר יוליאנוס לבנות את בית המקדש חתמו את התקופה המדוברת ותחילתה של התקופה הערבית.

תקופה משמעותית בהיסטוריה של ירושלים שמורה לצלבנים עם כיבושה של העיר בתקופת מסע הצלב הראשון. אחרי 450 שנים של שלטון מוסלמי חזרה ירושלים למעמדה הנישא בעיני הנוצרים שעלו אליה לרגל בהמוניהם. 

מבנה העיר העתיקה והדרכים המצויות בה לא השתנו במידה רבה מימיה של אליה קפיטולינה ועד היום ניתן לראות בעיר העתיקה שרידים רבים מהתקופות ההיסטוריות השונות. מדריכי קבוצת אגדת עין כרם ייקחו אתכם לסיור בשבילי הזמן ויאפשרו לכם להכיר את ירושלים מקרוב. הסיורים כוללים אתרי מפתח בעיר העתיקה ומשלבים את ריחותיה וטעמיה של העיר העתיקה.

מקומות מומלצים בירושלים:

 

לפרטים והזמנות התקשרו: 02-6418682.